ročník 2018

    Letos se největší volejbalový turnaj v Semčicích 51. ročník volejbalového turnaje v Semčicích, který byl zároveň 34. ročníkem Memoriálu Bohumila Sládka ve volejbale mužů a 7. ročníkem volejbalového turnaje žen konal v netradičním termínu – již 30. 6. 2018, ale do budoucna to vypadá, že tento dřívější termín stane pravidlem. Dlouhodobě se snažíme najít nějaký všem vyhovující termín pro tento volejbalový svátek, ale nějak se nám to nedaří. Dokonce jsme zvažovali i možnost, že turnaj nebudeme pořádat vůbec, ale pak přijde termín konání – přijedou nadšení volejbalisté a vše je jinak. Je fakt, že doby, kdy k nám jezdívalo více jak 15 týmů jsou asi nenávratně pryč a všichni víme, že se to už  nevrátí, přesto všichni, kteří se kolem turnaje pohybují (pořadatelé a hlavně sportovci) chtějí tuto dlouholetou tradici zachovat. Proto rok od roku vymýšlíme, co a jak udělat pro příště lépe a tak je všem moc líto, že na turnaj nechodí ve větším počtu sport milující diváci a dokonce ani místní bývalí volejbalisté, kteří by hráče podpořili.

    A věřte, že je na co se dívat. Pravidelně k nám jezdí hráči 1. ligy i někteří extraligoví hráči z Benátek nad Jizerou, Liberce, Odolené Vody, Příbrami či Kladna...     Nízký počet zúčastněných týmů rozhodně neznamená, že je nízká i herní úroveň – ba naopak. Týmy okolních obcí, které se dříve turnaje pravidelně účastnily, si jsou vědomy velkých výkonnostních rozdílů, a tak se spíš přijedou jen podívat na kvalitní volejbal než si v tak silné konkurenci zahrát.

    Pomalu se nám otáčí také poměr účastnících se mužských a ženských týmů, ale to vůbec nevadí – všichni, kdo k nám přijedou, přijedou rádi a to je hlavní.

    Konečné pořadí mužů:

Po třetí se na 1. místě umístili hráči týmu Umakartoví čela (Odolená Voda), druzí skončili boleslavští Prasyl MB a třetí příčku obsadila omlazená Česká Lípa.

    Pořadí žen:

Stejně jako loni vyrálo družstvo Inka týmu z Liberce, 2. skončily juniorky Prasylu MB, 3. a 4. příčku obsadila družstva žen z Prahy (navrátivší je Jelzinky a mladé hráčky Chill Crew).

    Počasí nám letos přálo (nepřihnala se žádná „rychlobouřka“, tak jako většinou) a tak všichni doufáme, že jak se nám letos vylepšilo počasí – možná díky změně termínu – tak se pro další roky vylepší i účast týmů.

Za pořadatele Vlaďka Hynková