45. ročník volejbalového turnaje,

resp. 28. ročník Memoriálu Bohumila Sládka

a 1. ročník volejbalového turnaje žen 

 

 

    Letní prázdniny jsme zahájili – jako každoročně – letos již 45. ročníkem volejbalového turnaje, který byl zároveň také 28. ročníkem „Memoriálu Bohumila Sládka“ a 1. ročníkem volejbalového turnaje žen.
    Mezi hosty jsme přivítali předsedu okresního volejbalového svazu pana Vidnera, přišel se na nás podívat pan Vašek Syrový, kterému jsme letos všichni přáli k 80. narozeninám a dostavila se spousta dalších známých sportovců.
    Letos bylo vše úplně jinak – žádné sluníčko a koupání – jen mraky a studený vítr. Také nám chyběl náš dlouholetý spoluorganizátor Michal Dlask, který se vypravil na cestu podél západního pobřeží Afriky až do JAR.
    A hlavně, poprvé se nám skutečně přihlásila 2 čistě ženská družstva. Obě byla z pražských Malešic a na kurtu č. 3 sehrála vysoce kvalitní volejbalové „mnohasetové“ bitvy. Na závěr děvčata porazila v přátelských utkáních i některá mužská družstva.
    Ale k hlavní soutěži. S ohledem na vývoj počasí, zvláště na severu republiky (lokální záplavy) nám letos nedorazila družstva Jablonce a Liberce – určitě měla jiné starosti. I tak se přihlásilo 10 družstev, která základní boje odehrála ve 2 pětičlenných skupinách. Z každé skupiny postoupila nejlepší 2 družstva, která mezi sebou vybojovala konečné pořadí.
    Při neúčasti „našich Dlasků Mlasků“ se na 1. místo vrátili volejbalisté z České Lípy. 2. místo obsadilo „Umachartový čelo“ s několika hráči Aera Odolena Voda v sestavě. Třetí se umístil „Prasyl MB“ a finálovou skupinu doplnili hráči z Brodců.
    Celý turnaj jako každoročně probíhal na kurtech se sportovním zápalem a mimo kurty v kamarádské atmosféře. Jen při vyhlašování někteří poražení asi neunesli tíhu svého postavení a všem ostatním účastníkům a také pořadatelům patrně chtěli zkazit euforii z dobře připraveného a kvalitně odehraného turnaje – škoda...
    Ale jiní nás naopak potěšili. Děvčatům z Malešic se u nás tak zalíbilo, že tu některá nejen přenocovala, ale hlavně u nás v průběhu léta zorganizovala svůj vlastní turnaj se semčickou nálepkou „Semčický džbánek“. Tohoto turnaje se zúčastnila další, pro nás do té doby neznámá družstva, která byla s přípravou, organizací i samotným areálem nadšená. Již nyní máme další zájemce o pronájem areálu na volejbalové turnaje v roce 2012.