Filip Mareš s Favoritem zaskočil i mnohem silnější vozy...

19.08.2012 15:00

Mogul Rallye Železné hory, druhou soutěž letošního Rallye Cupu, vyhrál Michal Černý s Mitsubishi Lancer EVO IX, který na soutěži původně vůbec neměl startovat.

Byť je již polovina srpna, seriál soutěží pro nelicencované jezdce Rallye Cup měl na programu svoji teprve druhou soutěž. Mogul Rallye Železné hory nabídla tradičně pěkné tratě a také tradičně přidala i atraktivní startovní pole. 3x3 rychlostní zkoušky vycházely z loňského formátu, ale žádná z nich nebyla identická a celková délka soutěže činila 72 měřených kilometrů.

Ještě na první RZ se zdálo vše v normálu, zkoušku ovládla desítka silných čtyřkolek třídy A4, za nimi pak rychlé dvoukolky. Pak ale začala zlobit technika, druhý test nepřekonalo pět vozů - jako první se poroučely široké Imprezy Zabloudila a Kopáčka, favorit dvoukolek Plašil s Hondou CRX a atraktivní škodovkáři Denk (120 S) a Látal (Favorit). Na čele se mezi tím usadil získáním čtyř nejlepších časů Šikl a za jeho zády se přetahovali Černý a Bánský. Šestý test pak ale znamenal katastrofu pro jezdce HMK motorsportu, Šikl (v servisu pak odstoupil) ztratil deset minut, Bánský pět a Černý byl náhle sám v čele. Jezdec, který do soutěže na rychlo naskočil místo původně přihlášeného Brabce pak vedení potvrdil dalšími třemi nejrychlejšími časy a do cíle se dovezl téměř 40 vteřin náskoku a ještě bavil diváky. Totéž platilo pro v cíli druhého Gajara s pětkovým Lancerem, který na ruční brzdu a smyky také nezapomínal. Pro třetí místo si dojel nováček Rallye Cupu Hrobský s devítkou.

Nejrychlejší dvoukolku dovezla do cíle rodinná posádka Fiala - Fiala, jejichž Fabia RS zle proháněla i silnější vozy. Umístění v první desítce získal i Hary Ředitel s nejrychlejším historickým vozem (130 LR, třída V) a Mareš s Kovářem, kteří celou soutěž bojovali o vítězství ve třídě A1, aby na posledním testu přiklonil vítězství na svou stranu o 1,5 vteřiny Mareš s Favoritem. Soutěž celkově dokočilo 39 posádek ze 61 na startu.