ročník 2017

    A byl tu znovu pátek po „Haně“ a to v Semčicích znamená, že se konal další – již 37. ročník Půlnočního nohejbalové turnaje losovaných dvojic.

    Letos tak trochu jinak – letos se pozvánka na turnaj zveřejnila hned na několika internetových serverech a na Facebooku. To se hned projevilo na účasti. Kromě každoročních stálic přijela řada naprosto neznámých hráčů (např. až z Kopidlna) a také řada hráčů ze soutěžních týmů hrajících okresní přebor spolu s naším „C“ družstvem Semčic (jako Bradlec, Kolomuty, Dobrovice).

    Nejen že bylo nejvíce účastníků z posledních let (48), ale i herně se turnaj opět posunul o velký kus dál, a to přes menší účast tradičních hráčů (třeba z Dobrovice a nejbližšího okolí Semčic) a absenci několika domácích borců.

    48 hráčů = 24 „losovaných“ dvojic. 24 dvojic, které byly rozděleny do 3 skupin po osmi. 8 dvojic v jedné skupině je obrovská porce zápasů – v každé skupině a na každém kurtu to znamená odehrát 28 zápasů… S ohledem na předpověď počasí jsme všichni stále vyhlíželi k západní obloze a doufali, že se nám bouřka vyhne, anebo nebude až tak hrozná. Nevyhnula se… Jen 3. skupina hrající na kurtu č. 3 stihla kompletně dohrát zápasy ve skupině. Někdy kolem půl 2 to přišlo – během chvíle spadlo tolik vody, že jsme na kurtech mohli spíš plavat než hrát nohejbal.

    Po dešti jsme chvíli čekali – jak si s tím množstvím vody kurty poradí. Vypadalo to, že by se zbývajících asi 7 zápasů 1. a 2. skupiny mohlo dohrát na kurtech č. 2 a č. 3, ale než jsme vše stihli připravit, přišla druhá vlna deště a bylo „dohráno“. Nezbylo nic jiného, zbývající zápasy „dostříhat“.

    Dvě zbývající skupiny byly opravdu velice vyrovnané. Rozhodovaly nejen body, ale i počty míčů ve vzájemných zápasech. Nejvyrovnanější byla skupina číslo 1. Tam dokonce 3 dvojice měly shodných 10 bodů a vítěze jsme museli určit až na základě vzájemné minitabulky.

    A zase došlo na „stříhání“. Takže pořadí na stupních vítězů letos určil trochu jiný souboj…

  1. Jiránek Josef + Kovář Petr ml.
  2. Náhlovský Marek + Kavan Jiří
  3. Folprecht Martin + Laurinec Martin

    Pro další ročníky tak nezbývá nic jiného, než „objednat“ lepší počasí a přát si obdobnou účast jako letos.

Vlaďka Hynková